Poznaj cudowne właściwości płatków jaglanych!

Płatki jaglane są produktem zalecanym do spożycia w zbilansowanej diecie każdego z nas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z ogromu cudownych właściwości i pozytywów, jakie może przynieść nam wprowadzenie płatków jaglanych do naszego codziennego, stałego jadłospisu. Płatki jaglane wytwarza się ze zboża, a mówiąc zwięźlej – do ich produkcji wykorzystuje się gniecione ziarenka prosa. Nie jest to produkt o charakterystycznym smaku czy zapachu – płatki jaglane są bezsmakowe i bezzapachowe – nie oznacza to jednak, że są niesmaczne! Doskonale komponują się z jogurtem naturalnym, mlekiem, czy sezonowymi owocami. Są produktem na tyle uniwersalnym, że sprawdzić mogą się również jako panierka do różnego rodzaju mięs, czy bazowy produkt zdrowych sałatek owocowych.

Cudowne właściwości płatków jaglanych

Płatki jaglane są smacznym i zdrowym produktem, wykorzystywanym zarówno w codziennej, zbilansowanej diety, choć, tworzą również nieodłączny element każdej diety odchudzającej i redukcyjnej. Charakteryzują się wieloma pro-zdrowotnymi właściwościami, do których bez wątpienia warto zaliczyć liczne korzyści związane z układem nerwowym, lepszą koncentrację, czy znacznie lepsze i wydajniejsze funkcjonowanie układu pokarmowego. Spożywanie płatków jaglanych poleca się również w sytuacjach, kiedy uskarżamy się na problemy z regularnym wydalaniem – ziarenka prosa wpływają bowiem na lepszą perystaltykę naszych jelit.

Poza oczywistymi właściwościami pro-zdrowotnymi płatki jaglane są również znakomitym antidotum, gwarantującym nam piękny, zdrowy wygląd. Doskonale wpływają na wygląd naszej cery, odżywiają nasze włosy i odbudowują paznokcie. Marząc o pięknej i wolnej od przebarwień i zmian cerze możemy pokusić się o wykonanie domowej maseczki, do której wykonania potrzebować będziemy jedynie zaparzonych, ostudzonych płatków jaglanych i odrobiny miodu naturalnego. Tak przygotowaną maseczkę zaleca się nakładać na oczyszczoną skórę twarzy (również na okolice oczu) i po 20 minutach dokładnie spłukać. Ogromne pokłady witamin, które zawierają płatki jaglane doskonale i dogłębnie odżywią naszą skórę, usuwając wszelakie przebarwienia.

Mówiąc o cudownych właściwościach płatków jaglanych warto wspomnieć również o tym, że regularne spożywanie płatków jaglanych w swojej codziennej diecie pozwala nam skutecznie walczyć z bezsennością, będącą problemem dotykającym osoby w każdym wieku. W sytuacji, kiedy cierpimy na zaburzenia snu powinniśmy jak najczęściej spożywać potrawy, a w szczególności – smaczne i dietetyczne desery z wykorzystaniem płatków jaglanych. Mowa tu chociażby o lekkich, domowej roboty owsiankach, jogurcie naturalnym z domieszką smacznych owoców i płatków czy chociażby smaczne, pieczone batony na bazie płatków jaglanych. Warto również wspomnieć o tym, że produkty na bazie płatków jaglanych są całkowicie bezpieczne dla naszej smukłej sylwetki – ziarenka prosa są bowiem wyjątkowo niskokaloryczne i smaczne, a przy tym – doskonale wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.