Poznaj cudowne właściwości oleju krokoszowego!

Olej krokoszowy jest docenianym od wielu lat produktem, cenionym przede wszystkim dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mimo, że nieczęsto mówi się o jego cudownych właściwościach i wszechstronnym zastosowaniu jest bez wątpienia produktem, który znajduje swoje zastosowania w wielu sferach życia – kosmetycznej, farmaceutycznej czy dietetycznej. Mówi się, że olej krokoszowy znany jest ludzkości od wielu lat, a niegdyś sam Faraon zachwycał się jego znakomitymi właściwościami, ustanawiając na niego tak zwany monopol na jego uprawę. Tak naprawdę nikt z nas nie może zweryfikować, ile jest prawdy w tej odległej i zamierzchłej historii – faktem jest natomiast, że cudowne właściwości oleju krokoszowego pomagają nam w wielu sferach życia, stając się jednym z popularniejszych i bardziej docenianych olejów na całym świecie.

Cudowne właściwości oleju krokoszowego

Jeszcze kilkanaście lat temu głównym zastosowaniem oleju krokoszowego było barwienie tkanin, czy wykorzystywanie obecnych w nim barwników do pielęgnacji wysokiej jakości szminek w intensywnych kolorach. Dziś olej krokoszowy jest produktem o wszechstronnym działaniu, sprawdzającym się w szczególności w leczeniu przeziębienia i jego objawów – bólu gardła, kaszlu czy przy problemach trawiennych. Jedną z cudowniejszych właściwości wykazuje w szczególności w styczności ze skórą – pomaga bowiem w procesie gojenia się ran i może być lekiem stosowanych w ostrych stanach zapalnych w obrębie skóry. Olej krokoszowy jest ponadto znakomitym produktem rozwiązującym problem nadmiernej potliwości.

Olej krokoszowy w kosmetyce

Dziś olej krokoszowy wykorzystywany jest na szeroką skalę w przemysłach kosmetycznych. Naturalne ekstrakty wykorzystywane są między innymi w produkcji naturalnych pomad, czy kremów do ciała i twarzy. Produkty, w których się znajduje w zawrotnym tempie znikają z drogeryjnych półek – prawdą jest bowiem, że obecna moda na naturalne ekstrakty, preparaty na bazie naturalnych i ekologicznych składników. Nie zawsze jednak musimy sięgać po drogie produkty na sklepowych półkach – przy odrobinie wyobraźni i kreatywności możemy samodzielnie, w domowym zaciszu wykonać doskonałe maseczki czy domowe kremy w wykorzystaniem oleju krokoszowego. Jedną z ciekawszych opcji będzie maseczka krokoszowa z wykorzystaniem miąższu aloesu – będącego jednym z najchętniej wykorzystywanych naturalnych składników w kosmetyce. Aby przygotować taką prostą, odżywczą maseczkę potrzebować będziemy jedynie łyżeczki oleju krokoszowego i miąższu aloesowego. Produkty należy połączyć ze sobą i nałożyć na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, nie pomijając okolic ust i oczu. Po 20 minutach maseczkę dokładnie spłukać i osuszyć twarz przy użyciu bawełnianego ręcznika. Regularne wykonywanie tego typu maseczek nie tylko widocznie odżywi naszą twarz ale przede wszystkim – nada jej dziewczęcego, młodzieńczego blasku sprawiając, że znów poczujemy się tak, jakbyśmy były beztroskimi nastolatkami o pięknej cerze!