Jakie suplementy są pomocne podczas budowania masy?

Najłatwiej budować mięśnie na ćwiczymy siłowo przy nadwyżce kalorycznej. Odpowiednie odżywianie jest tutaj kluczowe. Nie osiągniemy dobrych wyników bez właściwej diety. Jakie suplementy na masę będą nam pomocne podczas rośnięcia w siłę?

Białko

Czyli fundament diety na masę. Musimy zapewnić sobie wystarczającą ilość białka z pożywienia. Jednak czasami jest to trudne lub wręcz niemożliwe z różnych powodów: nie mamy czasu, mięso w diecie jest za drogie lub po prostu musielibyśmy dziennie jeść tyle jedzenia, że nie robilibyśmy nic innego tylko to. Warto sięgnąć po suplementy na masę, które przyczynią się do szybszego rozrostu tkanki mięśniowej w naszym organizmie. Białko jest kluczowe.

Czyli mieszanka węglowodanów i białka. Cechuje go łatwość przyrządzenia, przechowywania i przenoszenia. Możemy go w łatwy sposób zabrać wszędzie ze sobą. Idealny jako posiłek po treningowy, gdy od razu po ćwiczeniach możemy odnowić w naszym organizmie poziom cukru i jednocześnie dostarczyć budulca do budowy mięśni. Sprawdzi się też dla tych, którzy muszą jeść bardzo dużo na sprawia im to trudności. Dzięki łatwo będzie podbić dzienną porcję kalorii bez wmuszania w siebie kolejnego talerza kaszy i kurczaka…

Czyli zestaw aminokwasów rozgałęzionych, głównie to: walina, leucyna i izoleucyna. zażyte przed treningiem zabezpiecza mięśnie, a po treningu przyczynia się do błyskawicznej i skutecznej regeneracji tkanki mięśniowej. Szczególnie warto z niego korzystać, kiedy mamy etap bardzo ciężkich i wymagających treningów.