Jak zrobić dobre loki?

Wiele z nas marzy o lokach. Piękne, lśniące, idealnie ułożone i falujące przy każdym, nawet najmniejszym ruchu. Jak z reklamy. Niestety, niewiele z nas może się takimi poszczycić. Często więc trzeba wyjść marzeniom na przeciw. Lokówki do włosów to zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o wyczarowanie na głowie upragnionej fryzury. W tym sezonie ukochane przez gwiazdy kina i telewizji. Wymagające, jednak dające też dużo radości. O czym pamiętać i co wiedzieć przy ich tworzeniu?

Pielęgnacja włosów podczas używania lokówki

Pod wpływem ciepła włosy się przesuszają, niszczą. To wie każdy. Często jednak zapominamy, by chociaż w niewielkim stopniu minimalizować szkodliwą działalność lokówki. Oczywiście, inaczej wygląda to u kobiet, które lokówki używają od czasu do czasu, a inaczej u tych, dla których jest to praktycznie codzienność.

W obu przypadkach jednak trzeba pamiętać o kosmetykach termoochronnych. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które zabezpieczą nasze włosy. Niestety, mają one zazwyczaj w składzie alkohol, który również przyczynia się wysuszaniu, więc najlepiej przed użyciem lokówki, podgrzać włosy suszarką, by wyparował.

Ponad to, nie można zapominać o maskach, odżywkach, olejach. Nie wystarczy tutaj przypadkowy szampon. Nikt nie chce skończyć przecież z rozdwojonymi, smętnymi końcówkami. Najważniejsze, to dobrać produkty do typu włosów i dać im czas. Nie minuta, a pół godziny może zdziałać cuda. Często wskazane jest, by olej zostawić wręcz na całą noc. Na nic bowiem nam lokówka bez zadbanych, zdrowych włosów.

Typy lokówek do włosów

Jeśli pamiętamy już o odpowiedniej pielęgnacji, możemy zastanowić się nad wyborem. Lokówki do włosów występują w przeróżnych wariantach. Wszystko zależy od tego, jaką fryzurę chcemy osiągnąć.

LOKÓWKA TRADYCYJNA

Jej wymiary to zazwyczaj 15-25mm. Idealna, gdy mamy zamiar używać jej okazjonalnie. Przy odrobinie wprawy można dzięki niej stworzyć przeróżne fryzury. Pomocna przy klasycznych lokach i falach.

LOKÓWKA GRUBA

To dzięki niej osiągnąć można te misterne fale, tak dobrze znane nam z reklam. Budową przypomina nam lokówkę tradycyjną, jednak grubość wałka może dochodzić nawet do 38mm. Idealna szczególnie do podkręcania końcówek.

LOKÓWKA STOŻKOWA

O charakterystycznym kształcie, jak sama nazwa wskazuje. Dzięki niej uzyskamy loki grubsze u nasady i drobniejsze przy końcach. Pozwala to osiągnąć naprawdę spektakularną objętościowo fryzurę.

LOKÓWKA AUTOMATYCZNA

Najlepsza dla leniwych, niecierpliwych i wygodnych. Sama zakręca nasze włosy. Nie musimy martwić się już, czy przypadkiem nie poparzymy palców.

LOKÓWKA WIELOFUNKCYJNA

Idealna dla niezdecydowanych. Posiada wymienne końcówki, dlatego też każdego dnia możemy zdecydować się na inny typ skrętu i odświeżyć trochę wizerunek, nie trzymając się jednego rodzaju loków. Niestety, zazwyczaj za tym idzie również wyższa cena. Jednak przy odrobinie wolnego czasu, można też znaleźć godne uwagi i nie obciążające aż tak kieszeni perełki.

LOKÓWKA SPIRALNA

Tworzy symetryczne, identyczne, idealne wręcz loki. Dostępna w różnych wymiarach. Dla odważnych, może bardziej perfekcyjnych.

Cały czas trzeba jednak pamiętać, że efekt jaki uzyskamy, zależy przede wszystkim od rodzaju włosów. Grube, podatne włosy, dużo lepiej będą prezentować się potraktowane lokówką. Zazwyczaj też rezultaty na nich będą dłużej widoczne. Jednak przy odrobinie wysiłku i na tych cieńszych da wyczarować się przepiękne, dosyć trwałe fryzury.