Jak dobrze odżywić włosy?

Rodzaje odżywek

Idąc do drogerii po odżywkę do włosów możemy mieć problem z jej wybraniem. Na półkach znajdziemy bowiem całą gamę przeróżnych produktów, mających różne właściwości. Znajdziemy tam między innymi odżywki o następującym działaniu:

 • nawilżające
 • regenerujące
 • przeciwłupieżowe
 • do ochrony koloru włosów farbowanych
 • podkreślające naturalny kolor włosów (inne dla blondynek, rudych i pań posiadających ciemne włosy)
 • niwelujące problem przetłuszczających się włosów
 • wzmacniające

Jak widzisz, jest tego trochę. Oprócz podziału ze względu na działanie danego produktu, odżywki do włosów można również podzielić ze względu na sposób ich używania. Tutaj znajdziemy następujące rodzaje produktów:

 • odżywki bez spłukiwania
 • odżywki w spray’u
 • ampułki
 • maski
 • odżywki do używania pod prysznicem

Jak widzisz, tutaj też jest dość szeroki wybór produktów. Dlatego, jeśli nie chcesz spędzić w drogerii dużej ilości czasu, określ, jakiego kosmetyku potrzebujesz. Zastanów się, jakie działanie jest potrzebne twoim włosom, oraz ustal jaka forma stosowania produktu będzie dla ciebie najlepsza. Na przykład, jeżeli masz włosy delikatne, możesz zrezygnować z odżywek bez spłukiwania, które mogą dodatkowo obciążać twoje włosy, sprawiając, że będą wyglądały na pozbawione objętości. Poczytaj na forach internetowych albo popytaj koleżanki i rodzinę, jakich odżywek do włosów używają. Jeśli wasze włosy mają podobne potrzeby oraz są tego samego typu (na przykład przetłuszczające się), istnieje duża szansa, że produkt, który używają sprawdzi się też na naszych włosach.

Wariacje bez ograniczeń

Skoro już uświadomiłaś sobie, że najważniejsza w tym wszystkim jesteś ty i twoje włosy, skup się podczas pielęgnacji na konkretnych potrzebach swoich pukli. Oczywiście, że efekty, które chce osiągnąć każda z nas są podobne. Pragniemy, by nasze włosy były miękkie, zdrowe, gładkie i dobrze się układały. Przyjrzyj się im, aby ocenić co wymaga poprawy. Masz za suche włosy wymagające nawilżenia? A może zniszczone końcówki, które potrzebują odbudowy? Kiedy już będziesz wiedzieć co chcesz poprawić, kup odpowiednie kosmetyki. I pamiętaj, nie musisz się ograniczać do jednej odżywki do włosów. Oprócz codziennie używanej odżywki, warto znaleźć maskę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Dzięki temu będziesz mogła raz lub dwa razy w tygodniu, zafundować im bardziej skoncentrowaną pielęgnację, pozwalającą na doskonałe nawilżenie i odbudowę włosów.

Ponadto, możesz zaopatrzyć się w odżywkę w spray’u. Taki produkt pomoże ci ujarzmić niesforne kosmyki, a także ułatwi ich rozczesywanie. Dodatkowo, twoje włosy zyskają piękny zapach, który będzie cię otaczał podczas poruszania się. Jeżeli uważasz, że twoje włosy potrzebują innej pielęgnacji, nic nie stoi na przeszkodzie utworzenia innych połączeń kosmetyków. Może chcesz podkreślić naturalny kolor swoich włosów i nadać im większą objętość? Jeśli tak, wystarczy wybrać odpowiednie produkty, które spełnią oczekiwania. Wybór odżywek do włosów jest naprawdę ogromny. Warto poszukać kosmetyku, który w pełni będzie spełniał nasze oczekiwania.