Dieta dla grup krwi

Dieta grup krwi została opracowana przez Jamesa i Petera d’Adamo. Ten program żywienia opiera się na zastosowaniu w diecie produktów, które są związane z grupą krwi osoby odchudzającej się. Zgodnie z tą dietą podzielono ludzi na według grup krwi, które posiadają, czyli grupy 0, A, AB i B. Do każdej grupy przypisane są produkty mające korzystny wpływ na organizm, a także te, które mają niekorzystny wpływ i należy ich unikać. Dieta grup krwi nie jest jedną z diet cud i innych tego typu. To sposób na zdrowe odżywianie się, który możemy wprowadzić na stałe do swojego życia. Dieta pozwala nie tylko na pozbycie się nadwagi i otyłości, ale także na uniknięcie efektu jojo. Poza tym podczas stosowania tej diety poprawi się samopoczucie. Fundamentalną zasadą diety jest to, że każdy człowiek przez wzgląd na swoją grupę krwi, posiada skłonność do zapadania na pewne choroby.

Dzięki odpowiedniej diecie można temu zapobiec. Dieta grup krwi jest dietą zbilansowaną, a utrata wagi następuje stopniowo. Efekt jest długotrwały, a dieta nie wywołuje spustoszenia w całym organizmie w przeciwieństwie do innych diet odchudzających. Warto wiedzieć, że ma ona korzystny wpływ na procesy starzenia się organizmu. Dieta dla osób posiadających grupę krwi 0 opiera się głównie na produktach z wysoką zawartością białka, czyli chudym mięsie, rybach, owocach morza, ale również na pożywieniu zawierającym tłuszcze omega – 3, roślinach strączkowych, warzywach i owocach. Napoje polecane dla tej grupy to woda mineralna, herbata miętowa, lipowa oraz sok śliwkowy i wiśniowy. Osoby z taką grupą krwi powinny zrezygnować z alkoholu, napojów gazowanych i kawy, a także z pieczywa, makaronów, produktów zbożowych, nabiału oraz jaj.

Osoby posiadające grupę krwi A powinny spożywać pieczywo, makaron, produkty zbożowe, a także oliwę z oliwek, ryby i chude mięso, produkty sojowe, zieloną herbatę, a także soki owocowe oraz rumianek. Powinny natomiast unikać czerwonego mięsa, jaj, nabiału, napojów gazowanych, piwa oraz soków z pomarańczy i pomidorów. Dieta dla osób posiadających grupę krwi B opiera się na spożywaniu nabiału, jaj, ryb, olejów z zawartością kwasów omega – 3, herbat ziołowych, a także niewielkich ilościach wina i piwa. Powinny natomiast unikać mięsa drobiowego, orzechów, pieczywa, produktów zbożowych, makaronów oraz soku pomidorowego i gazowanych napojów. Osoby, które posiadają grupę krwi AB powinny unikać mięsa, napojów gazowanych, czarnej herbaty i soku pomarańczowego. Zaleca się im natomiast spożywanie nabiału, produktów zbożowych, makaronów, warzyw i owoców. Powinny pić ziołowe herbatki, wiśniowe, winogronowe, grejpfrutowe oraz warzywne soki.