Depilacja laserowa czy tradycyjna depilacja – co jest lepsze dla Twojej skóry?

Epilacja laserowa staje się coraz popularniejszym zabiegiem, jednak nadal częściej decydujemy się na tradycyjną depilację w domowym zaciszu. Niestety nie doceniamy wystarczająco zabiegu laserowego, który nie tylko pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia, ale też chroni skórę przed podrażnieniami, krostkami i wrastającymi włoskami, spowodowanymi klasyczną depilacją.

Tradycyjna depilacja (woskiem, pastą cukrową, depilatorem czy maszynką do golenia) to zabieg kosmetyczny, przeprowadzany głównie w domu, przynoszący maksymalnie kilkutygodniowe efekty. Po tym czasie czynność trzeba powtarzać. Dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki epilacja z kolei, to laserowe usuwanie owłosienia wraz z cebulkami. Nie powoduje efektów ubocznych, ale ma za to właściwości zdrowotne. I co najważniejsze, na stałe usuwa włoski. W związku z tym zaawansowana technologia laserowa zdecydowanie wygrywa z codziennym goleniem maszynką czy bolesnym usuwaniem owłosienia przy pomocy wosku lub pasty cukrowej, których efekty są krótkotrwałe i wymagają ciągłych powtórzeń.

Na czym polega epilacja?

Epilacja laserowa to innowacyjna technika usuwania owłosienia. Od tradycyjnych metod różni się przede wszystkim trwałością efektów, które wynikają z termicznego zniszczenia cebulki włosa, uniemożliwiającego mu odrastanie. W trakcie zabiegu zniszczone zostają żywe części włosa, czyli tzw. mieszki włosowe wraz z macierzą, co sprawia, że usunięte włoski nie odrastają już nigdy.

Laserowa depilacja działa jednak tylko na włosy w fazie anagenu (aktywnego wzrostu), dlatego zawsze konieczne jest wykonanie serii epilacji, aby pozbyć się całego owłosienia z danego obszaru. Wymagane jest zastosowanie odpowiedniej liczby i częstotliwości zabiegów, aby dać szansę wszystkim mieszkom włosowym na wejście fazę anagenu.

Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy?

Wśród usług oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne można znaleźć wiele różnych rodzajów laserów. Przykładowo, w warszawskiej Klinice Miracki do wyboru mamy:

  • Laser Thunder MT – jedyne na rynku urządzenie łączące trzy technologie: laser aleksandrytowy (755nm), Nd:YAG (1064nm) oraz technologię mieszaną (755nm +1064nm). To jeden z najnowocześniejszych laserów do depilacji. Umożliwia użycie pojedynczej lub podwójnej wiązki lasera i jest skuteczny zarówno przy ciemnych, jak i jasnych włosach. To także jeden z najmniej bolesnych zabiegów laserowych.
  • Laser Motus – laser aleksandrytowy długości fali 755 nm, dzięki czemu ma bardzo wysoką absorpcję w melaninie. Oznacza to, że jest laserem do depilacji, który najszybciej wychwytuje chromofor melaniny (następuje to o 25% szybciej niż w przypadku innych laserów). Dzięki temu nie tylko skutecznie usuwa ciemne owłosienie, ale też doskonale radzi sobie z cienkimi i bardzo jasnymi włosami, w których melanina występuje w niskich stężeniach.
  • Laser Vecus – medyczny laser diodowy o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez ten laser do depilacji niezwykle szybko absorbowane jest przez barwnik włosa, dzięki czemu mieszek włosowy ulega natychmiastowej destrukcji. Zabieg jest wyjątkowo komfortowy i bezpieczny, dzięki innowacyjnemu systemowi chłodzącemu Advanced Contact Cooling, który na bieżąco koi epilowany obszary skóry. Niestety, ten rodzaj lasera, mimo ogromnej skuteczności w usuwaniu ciemnego owłosienia, nie jest polecany do jasnych włosów.

Depilacja laserowa a podrażnienia skóry

Epilacja laserowa to nie tylko wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także mieć ładniejszą skórę. Masz dość wrastających włosków, zapalenia mieszków włosowych, pieczenia, wysypek i zaczerwienienia skóry? Zastanów się nad usunięciem owłosienia laserem. Trwała depilacja na zawsze rozwiąże Twoje problemy z podrażnioną skórą, a przy okazji pozwoli Ci się cieszyć gładkim ciałem. Pamiętaj, że, aby w pełni korzystać z efektów depilacji należy umówić się na kilka serii zabiegów – ich liczba zależy od rodzaju owłosienia oraz użytego lasera do depilacji.

W razie innych pytań, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie.