Czym jest manicure hybrydowy i jak wybrać odpowiedni zestaw do jego wykonywania?

Zadbane paznokcie to jeden z największych atrybutów każdej kobiety. Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się paznokcie hybrydowe, odpowiednio wykonane, mają same zalety. Ich trwałość i wygląd nie może się bynajmniej równać ze zwykłym lakierem do paznokci, który potrafi zdzierać się z paznokci już po dwóch czy trzech dniach. Jeżeli chcemy same zacząć robić sobie takie paznokcie, warto kupić dobry zestaw do hybryd. Z poniższego artykułu zapoznasz się z najpotrzebniejszymi informacjami dotyczącymi paznokci hybrydowych oraz wszelkich wskazówek które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi paznokciami na długi czas!

Paznokcie hybrydowe – podstawowe informacje jakie warto mieć na początek!

Paznokcie wykonane metodą hybrydową to nic innego jak nakładanie specjalnych substancji na paznokieć i utwierdzenie ich pod specjalną lampą UV. Jest na to określona kolejność, tj. najpierw płytka paznokcia zostaje delikatnie starta pilnikiem, by nadać jej odpowiedniego matu. Następnie oczyszcza się jej powierzchnię, i nakłada się specjalny żel, który należy utwierdzić pod lampą UV. To stanowi pewnego rodzaju bazę dla dalszych działań, i gwarantuje długie trzymanie się paznokcia żelowego w nienaruszonym stanie. Następnie nakładamy wybrany lakier hybrydowy do paznokci, i ponownie utwierdzamy pod lampą. Końcowym krokiem jest nałożenie i utwierdzenie pod lampą ostatniej warstwy żelu ochronnego i przetarcie płytki specjalnym płynem, by nadać jej blask. Taka metoda gwarantuje nam piękne i trwałe paznokcie, jednak należy robić to umiejętnie i starannie. Praktyka jednak czyni mistrza!

Jaki zestaw do hybryd wybrać i czym się kierować?

Podejmując decyzję o tym że chcemy same wykonywać sobie taki manicure, warto wybrać odpowiedni zestaw do hybryd, w którym znajdziemy wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy. Można znaleźć mnóstwo takich zestawów zarówno w Internecie jak i stacjonarnie, jednak czy wszystkie one są warte uwagi i zakupu? Okazuje się że nie. Jakość i trwałość zakupionych produktów i urządzeń powinna być naszym priorytetem, jeżeli marzymy o dobrze zrobionych paznokciach hybrydowych. Zestaw do hybryd powinien zawierać wszystko, co niezbędne do wykonania paznokci metodą hybrydową, jednak nie należy zapominać o tym, że muszą być to produkty dobrej jakości i trwałe. Co powinno się znaleźć w dobrym zestawie hybrydowym?

  • Lampa UV
  • Lakiery hybrydowe (w zależności od danego zestawu ilość jest różna)
  • Pilniki do paznokci
  • Płyn do przemywania płytki paznokcia
  • Płyn do usuwania paznokci hybrydowych
  • Waciki
  • Żele utwardzające manicure ( top i baza)

Najlepsze są firmy których renoma jest dobrze znana zarówno w Internecie jak i wśród społeczności. Na rynku obecnie znajduje się dwie konkurencyjne firmy, które warto brać pod uwagę przy wyborze zestawu do hybryd. Mają one w swoim asortymencie zarówno lakiery hybrydowe najwyższej jakości jak i cały sprzęt niezbędny do manicure hybrydowego. W zestawie zakupionym w dobrej renomowanej firmie znajdziemy z pewnością wszystko co niezbędne, i posłuży nam naprawdę długi czas. Trzeba przyznać że cena takiego dobrego zestawu w porównaniu z podróbkami które można znaleźć w wielu chińskich sklepach są naprawdę bardzo konkurencyjne, jednak w dłuższej perspektywie czasu warto wydać nieco więcej pieniędzy na zestaw do hybryd i móc używać go kilka lat niż nabyć podróbki które wyschną i zepsują się po kilku miesiącach. Ponadto warto kupić taki zestaw dla samego bezpieczeństwa i swojego zdrowia, ponieważ renomowane lakiery i sprzęt posiadają wiele testów gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania.

Jak zacząć?

Oczywistym jest że początki wykonywania paznokci hybrydowych są trudne, ponieważ wymagają dużej precyzji oraz doświadczenia. Jednak im częściej będziemy je wykonywać, tym lepsze rezultaty otrzymamy. Warto obejrzeć kilka instruktażowych filmików dostępnych w Internecie pokazujących jak wykonać poprawnie manicure hybrydowy krok po kroku. A odpowiedni zestaw do hybryd  na pewno nam to ułatwi i sprawi, że cała czynność będzie prawdziwą przyjemnością.