Aloes – czyli idealne nawilżenie naszej cery

Idealny kosmetyk to nie tylko ten, który wyróżnia się przyjemnym zapachem czy wyjątkowo zadowalającą wydajnością. To przede wszystkim produkt, który doskonale odżywia naszą skórę, a przy okazji – pochodzi wprost z natury. Coraz częściej stawiamy na kosmetyki naturalne, organiczne, pochodzące wprost z natury. Są one bowiem nie tylko znacznie delikatniejsze dla każdego rodzaju skóry ale przede wszystkim – są hipoalergiczne, a ich skład jest prosty i bezpieczny. Rośliną, która od wielu lat króluje jako baza wielu kosmetyków do pielęgnacji ciała, a w szczególności twarzy jest aloes. Ta zielona, niepozorna roślina, a w szczególności jej miąższ doskonale wpływają na nasze ciało. Alternatywną metodą posiadania pięknej, wolnej od wyprysków i przebarwień skóry twarzy jest stosowanie aloesu!

Dlaczego aloes?

Od wielu lat mówi się o cudownych właściwości aloesu, do których bez wątpienia zaliczyć możemy ogromne ilości substancji odżywczych i minerałów, doskonale wpływających na jakość i wygląd naszej skóry. Ponadto w wielu środowiskach aloes określany jest znakomitym lekiem zapobiegającym powstawaniu nowotworów – jak dowodzą badania, ten zielony sukulent pomaga w walce z komórkami nowotworowymi, nie dopuszczając do ich rozwoju w obrębie naszego organizmu. Ten zielony, niepozorny sukulent swoją popularność zdobywa przede wszystkim jako znakomite antidotum na rany – mówi się bowiem, że przyłożenie świeżego miąższu aloesu do bolącego miejsca pomaga nie tylko skutecznie uśmierzać ból ale przede wszystkim pozwala na szybsze gojenie się i zrastanie różnego rodzaju ran.

Aloes – czyli idealne nawilżenie skóry twarzy

Chcąc zadbać o piękną, wolną od wyprysków czy nieestetycznych przebarwień cerę warto postawić na pielęgnację najwyższej jakości. Produktem, który jest w stanie zapewnić idealne nawilżenie, idące w parze z doskonałym odżywieniem i maskowaniem niedoskonałości jest aloes. Ten zielony sukulent stosowany jako naturalny kosmetyk do twarzy doskonale sprawdza się u kobiet w każdym wieku. Warto wspomnieć, że w profesjonalnych sklepach kosmetycznych możemy nabyć liczne preparaty i kremy do pielęgnacji twarzy z wyciągiem i ekstraktami z aloesu, choć również – taką naturalną, witaminowo – odżywczą maseczkę możemy przygotować we własnym domu! Do jej przygotowania potrzebować będziemy jedynie świeżego aloesu, który możemy bez problemu hodować w zaciszu domowym. Należy dokładnie zerwać górną, zieloną warstwę sukulentu, aż do momentu, gdy dostaniemy się do aromatycznego miąższu. Możemy przykładać go całymi płatami na skórę naszej twarzy lub delikatnie zblendować czy zgnieść przy użyciu widelca i nakładać na całą twarz. Tak powstałą maseczkę zaleca się mieć na skórze twarzy i szyi przez około 10-15, zwracając szczególną uwagę na okolice oczu, które powinniśmy obficie „potraktować” aromatycznym miąższem z aloesu. Regularne stosowanie takiej aloesowej maseczki sprawi, że nasza skóra będzie widocznie nawilżona ale również – pełna młodzieńczej energii i wolna od przebarwień i nieestetycznych worków pod oczami.