10 roślin używanych przez rdzennych Amerykanów do leczenia wszystkiego

„Stwórca” dał rdzennym Amerykanom moc rozumienia i zachowania ziół leczniczych. Przynajmniej tak uważają Cherokee, z którym się urodzili. Ufają naturze i zatrudniają naturalne uzdrowienie. Chodzi o technikę gromadzenia. Zasada brzmi: „zbierasz tylko co trzecią roślinę”. W ten sposób zioła będą rosły.

Podajemy listę ziół leczniczych używanych przez Cherokee. Ale uważaj, te zioła są dość silne i niebezpieczne, gdy nie są właściwie traktowane.

Cherokee Healers używali tych ziół, ale mieli najlepszy trening. Powinieneś także nauczyć się rozumieć moc natury. O tak, bądź delikatny przy zbieraniu roślin.

Sprawdź najlepsze zioła używane przez rdzennych Amerykanów:

Big Stretch (Wild imbir)

Przygotuj filiżankę łagodnej herbaty, aby poprawić trawienie, złagodzić problemy żołądkowe, kolkę i wyeliminować wzdęcia. Meskwaki, inne indiańskie plemię, używało sproszkowanych dzikich pędów imbiru do leczenia infekcji ucha. Jego podkładki mogą zastąpić imbir w domowych środkach.

Hummingbird Blossom (Buck Bush)

Okazało się to świetnym rezultatem w leczeniu torbieli, guzów włóknistych, stanów zapalnych i problemów z jamą ustną i gardłem. Naukowcy odkryli, że to zioło lecznicze może obniżać ciśnienie krwi i leczyć blokady limfatyczne.

Cherokee wykorzystali Hummingbird Blossom do poprawy funkcji nerek, a także leczenia:

Zapalone migdałki Powiększone węzły chłonne Powiększona śledziona Hemoroidy

Ciężkie krwawienie miesiączkowe

Mieszkańcy Cherokee zanurzali kwiaty i liście tej rośliny we wrzącej wodzie na pięć minut i zawsze cieszyli się ciepłą herbatą.

Wyciągnij naklejkę (Greenbriar)

Jego korzenie są wypełnione skrobią, co oznacza dużo kalorii i dziwny smak. Łodygi i liście tej rośliny zawierają dużo witamin i minerałów. Ta roślina ma gumowatą teksturę, więc możesz użyć jej korzeni zamiast ziemniaków.

Greenbriar to łagodny środek moczopędny, dobrze działający w leczeniu infekcji dróg moczowych. Oczyszcza również krew. Kora tej rośliny i jej liści może zostać przekształcona w maść, która przyspiesza gojenie się oparzeń i drobnych ran.

Dodaj zielone liście do herbaty, aby złagodzić artretyzm i zjedz surowe jagody. Możesz również zrobić ładny dżem używając tych jagód.

Dzika mięta

Prawdopodobnie użyłeś tego. To, czego nie wiesz, to to, że mięta jest pełna przeciwutleniaczy. Jest bogaty w magnez, fosfor, potas, wapń, witaminy A i C oraz błonnik.

Cherokee użył dzikiej mięty do leczenia problemów z układem trawiennym. Zmiażdż liście mięty i używaj ich jako zimnego kompresu, lub możesz po prostu zrobić silną maść. Dodaj dzika miętę do kąpieli, aby złagodzić swędzenie skóry.

Jak wspomniano wcześniej, Cherokee użyli mieszanki łodyg i liści do leczenia nadciśnienia. Matki karmiące piersią mogą używać wody miętowej do leczenia obolałych sutków.

Jeżyna

To jeden z najlepszych sposobów na rozstrój żołądka. Możesz również użyć go do leczenia krwawiących dziąseł – wystarczy tylko żuć kilka liści jeżyny.

Wykonaj wywar z liści jeżyny i posól syropem klonowym lub miodem. Herbata korzenna z jeżyny czarnej zmniejsza obrzęki stawów i tkanek.

Jeżyny są bogate w witaminy A, B6, C, E, K, ryboflawiny, tiaminy, kwasu foliowego, niacyny, potasu, cynku, wapnia, magnezu, żelaza, fosforu, aminokwasów i błonnika.

Jeżyny mogą również:

Wzmocnienie układu odpornościowego Złagodzić złamanie śródbłonka Leczyć złośliwe dolegliwości Popraw funkcję serca

Poprawić trawienie

Ożypałka

Jest to silna roślina zapobiegawcza. Ożypałka jest lekkostrawna i przyspiesza regenerację. Dobrą rzeczą jest to, że możesz użyć każdego kawałka rośliny. Korzeń opoki jest wypełniony skrobią, a rośliny męskie zawierają mnóstwo pyłków.

Przygotuj go w ten sam sposób, w jaki przygotowujesz ziemniaki. Oliwka z kałamarnicy leczy rany i oparzenia. Pyłek tej rośliny można wykorzystać do pieczenia.

Ożypałka może dać ci rękę w przypadkach biegunki. Użyj puchu kwiatów, aby złagodzić podrażnienie u niemowląt, coś bardzo podobnego do wysypki pieluszkowej.

Qua lo ga (Sumac)

Każda część tej rośliny może być użyta. Wykonaj łagodny wywar z kory i użyj go do leczenia biegunki. Gargle wywar z kory sumaka, aby złagodzić ból gardła. Użyj dojrzałych owoców sumaka, aby uzyskać zdrową porcję witaminy C. liście sumaka mogą leczyć gorączkę.

Dodaj pokruszone liście sumaka w domowych maściach, aby złagodzić wysypkę z trującego bluszczu. Badanie przeprowadzone przez Irishian of Pharmaceutical Research potwierdza, że ​​sumak może obniżyć poziom cholesterolu.