Chcesz rzucić palenie? To zioło natychmiast zniszczy Twoje uzależnienie

Palenie jest jednym z najbardziej szkodliwych nawyków, a jego rzucenie  może być bardzo trudne dla niektórych osób. Nikotyna jest substancją wywołującą uzależnienie i zmusza ciało do pragnienia czegoś więcej.

Im więcej palisz, tym więcej nikotyny jest potrzebne.

Ponadto, gdy nie wprowadzasz nikotyny do organizmu, następuje faza wycofania, która może być dość trudna, zanim twoje ciało przyzwyczai się do nowego życia bez papierosów. Fizyczne objawy utrzymują się przez tydzień, ale pragnienia nikotyny mogą trwać dłużej.

Jednak Stevia jest ziołem, które może pomóc ci wyjść z tego nawyku. Według ostatnich badań przeprowadzonych w Niemczech, Stevia może pomóc ci przestać pić i palić, ponieważ blokuje sygnały głodu nikotyny z mózgu. Zioło to było długo używane jako słodzik i jest członkiem rodziny chryzantem, pochodzącej z Paragwaju.

Wystarczy kilka kropli Stevia i musisz upuścić je bezpośrednio na język, gdy będziesz potrzebować papierosów. Natychmiast zatrzyma łaknienie.

Możesz znaleźć Stevia w proszku lub w płynie w zdrowych sklepach spożywczych i supermarketach. Zioło to może również pomóc Ci regulować ciśnienie krwi i schudnąć.

Ponadto doskonale sprawdza się w leczeniu trądziku i zapalenia skóry i może być stosowany jako maska ​​na twarz, ponieważ napina, odżywia i zmiękcza skórę.

Oto jak uprawiać tę korzystną roślinę w domu:

Ta wieloletnia roślina nie może żyć w ekstremalnych warunkach, ponieważ lubi słońce. Jednak korzeń może przetrwać w strefie 8, jeśli jest dobrze chroniony, a także w strefach 9 i cieplejszy, i ponownie rośnie na wiosnę.

Powinieneś sadzić go w dobrej jakości, luźnej, gliniastej, dobrze przepuszczalnej glebie w 12-calowych pojemnikach i trzymać w bezpośrednim świetle słonecznym, i podlewać, gdy gleba jest sucha.

Musi mieć 18 cali wolnej przestrzeni i będzie rosnąć na 1-3 stopy. Powinieneś poczekać, aż mróz minie, a potem go posadzić. Użyj kompostu i ściółki, aby zapobiec wysychaniu latem.

Pamiętaj, że dobry drenaż jest niezbędny, aby zapobiec gniciu. Zauważ, że korzenie są zgniłe, jeśli nadal więdną po podlaniu.

Kwitnie jesienią, z białymi kwiatami, więc aby pobudzić wzrost nowych liści, można przyciąć kwiaty.

Jesienią liście są słodsze, ponieważ smak jest lepszy, zanim zakwitnie roślina. Aby dłużej używać liści, należy je wysuszyć na słońcu.

Usuń łodygi, liście i delikatne łodygi, a następnie rozprowadź je na luźnej tkaninie lub dowolnym niemetalowym przesiewaniu. Będą one suszone w ciągu jednego dnia, więc zbieraj je i miażdż je za pomocą robota kuchennego lub ręki, dopóki nie dostaniesz proszku.

Powinieneś trzymać Stevia w hermetycznych pojemnikach i dodawać do jedzenia i napojów. Nie rozpuści się, ale skutecznie je.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *